Hiçbir dil bize yabancı değil... Tel:0 312 418 75 37 - karanfilankara@gmail.com
Altyazı Tercümesi

Altyazı tercümesi;mevcut görsel medyaların orjinal seslendirmelerini değiştirmeden, onları diğer dillerde okunabilir hale getirmektir.

Karanfil Tercüme bürosu olarak, deneyimli ve uzman çevirmenlerimiz eşliğinde şirketlere ve bireysel müşterilere, her dilde eksiksiz altyazı tercüme hizmeti sunmaktayız. 

İlgili alanda uzman, altyazı çevirisi ve yazımı konusunda tecrübeli olan tercümanlarımız film, belgesel ve reklam filmleri ile duyma bozukluğu olan kişiler için altyazı çevirisi yapmaktadırlar. 

Yüksek Kaliteli Altyazı Çevirisi

Altyazı çevirilerinde dikkat edilmesi gereken en önemli iki husus doğru ve görüntüyle anlamlı tercüme yapılması ve altyazının görüntü ve sese uyumlu bir şekilde ilerlemesidir. 

Altyazı çevirisi yapılırken asıl amaç çevirinin dil bilgisi kurallarına uyması değil, o ortamdaki kültürün insanları tarafından anlaşılır olmasıdır. Konuda geçen anlamı en doğru haliyle izleyiciye aktarmak gerekir. Kaynak dilde kullanan benzetme, mizah veya mecaz kullanımları hedef dile doğru yansıtmak önem taşır.

Altyazı tercümesi yapmak mütercim tercümanlığın en zor branşlarından biridir.. Seyircinin filmden, diziden veya belgeselden memnun kalıp kalmamasının en büyük sebeplerinden biri altyazı kalitesidir. Cümlelerin akıcı bir şekilde okunabilmesi ve yazılarla sahnelerin kendi içindeki uyumu önemlidir. Film, belgesel, dizi ve reklam dâhil bütün işitsel ve görsel materyallerin altyazı çevirisi yapılmaktadır. Çevrilen altyazıların bir editör tarafından kontrol edilmesi gereklidir.

Film, belgesel,reklam filmleri, video klipler, dahil bütün görsel-işitsel materyallerin altyazı çevirisini yapmaktayız.

Bütün altyazılar deneyimli altyazı çevirmenleri tarafından yapılır ardından bir editör tarafından kontrol edilir. Müşterilerimizin isteklerine göre altyazıları farklı formatlarda hazırlayabiliriz.

Duyma Bozukluğu Olan Kişiler için Altyazı Çevirisi 

Altyazı çeviri hizmetlerimiz arasında, duyma bozukluğu olan kişiler için yapılan altyazı çevirisi de yer almaktadır. Uzman tercümanlar tarafından yapılan altyazı çevirileri editörler tarafından da kontrolden geçmektedir.

Altyazı tercümesi konusunda fiyat teklifi ve danışmanlık almak için bize ulaşın.


Alanlarında uzman 285 tercümanımız,20 yılı aşkın tecrübemizle tüm dillerde hizmetinizdeyiz.

Türkiye’nin en iyi çevirmen havuzu

285 Kayıtlı çevirmen ile tüm dillerde ve uzmanlıklarda hizmetinizdeyiz.

20 Yılı aşkın tecrübe

1994 den bu yana elde etmiş olduğumuz deneyimi sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz

Yüksek kalite makul fiyat

Kaliteli ve hatasız tercümeleri makul ücretlerle sunuyoruz.

Zamanında teslimat

Belgelerinizi zamanında çeviriyoruz ve istediğinz şekilde teslim ediyoruz

Konusunun uzmanlarıyla çalışıyoruz

Çevirilerde kaliteyi arttırmak için konusunda uzman tercümanlarla çalışıyoruz.

Bilgileriniz bizimle güvende

Mahrem bilgileriniz için gizlilik sözleşmesi ile tercümelerinizi yapıyoruz..
 

Ulaşım Haritası